Zbiornik lustrzany w płaszczu

Zbiornik lustrzany w płaszczu

Zbiornik w płaszczu olejowym, polerowany na lustro. 

Cena od 13 000,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 13 000,00 zł brutto

Opis produktu

Zbiornik w płaszczu olejowym, do którego wlać możemy nawet bardzo gęste, zawiesiste wsady:

  • zaciery zbożowe: jęczmienne (na whisky), kukurydziane (na bourbon), żytnie, czy pszeniczne
  • nastawy owocowe z owocami: pulpa śliwkowa, jabłkowa, gruszkowa- bez potrzeby filtrowania
  • wina z owocami bez filtracji
  • owoce i osady ponalewkowe
  • melasę i podobne nastawy na rum

Zbiorniki polerowane są na lustro, co ułatwia zachowanie czystości i wygląda rewelacyjne. Każdy zbiornik wyposażany jest seryjnie w:

  • szeroki wlew włazowy z pokrywą
  • centralne odejście na kolumnę o średnicy 4 cali (złącze Tri-Clamp)
  • trzy nogi zbiornika
  • spust zawartości wewnętrznego zbiornika z zaworem (2")
  • spust i wlew medium grzewczego

Szeroki wlew włazowy zapewnia wygodę użytkowania- bez problemu można wlać zacier bezpośrednio z beczki, czy wiadra. Ułatwia również mycie zbiornika, można dotrzeć w każde miejsce wewnętrznego zbiornika w celu oczyszczenia go po procesie. 

Aby zagwarantować nieprzywieranie wsadów o dużej gęstości, wewnętrzny zbiornik praktycznie w całości zanurzony jest w płaszczu olejowym, co zapewnia rozłożenie mocy grzewczej na ogromnej powierzchni. Dodatkowo, do zbiornika można zamówić mieszadło elektryczne! Dzięki niemu wsad w czasie procesu może być cały czas mieszany, co dodatkowo zapobiega przypaleniom i poprawia dystrybucję ciepła w czasie ogrzewania. Dzięki mieszadłu zbiornik może też służyć do zacierania zboża, czy słodu (piwo, whisky). 

Mieszadło montowane jest na złączu SMS, zamiennie z wziernikiem. Wyposażone jest w demontowalne łopaty, silnik elektryczny z motoreduktorem oraz sterownik z selektorem obrotów. Obroty motoreduktora są specjalnie dobrane tak, aby nie powodowały pienienia wsadów. Zamiast mieszadła zamontowany może być wziernik do poglądu wnętrza zbiornika, który może zamiennie służyć jako miejsce mocowania mieszadła elektrycznego.

Zbiornik wykonany jest z dennic o grubości 4mm, ścianki zbiorników mają 2mm. Zarówno wewnętrzny zbiornik, jak i zewnętrzny płaszcz powstają od zera, można więc uzgodnić dowolne położenie i rodzaj wlewów, spustów i otworów na grzałki. 

Zbiornik szczególnie polecany w połączeniu z kolumną półkową. Możesz mieć prawdziwą mikrogorzelnię we własnym domu!

Produkt 100% polski, wytwarzany u nas- masz możliwość dowolnej modyfikacji projektu. To nie jest zbiornik z Chin! Olej i wyposażenie widoczne na zdjęciach inne niż wymienione w ofercie nie stanowi jej części. Czas realizacji zależy do konfiguracji i wynosi 14-31 dni roboczych.  

Kolumna półkowa z 4 półkami sitowymi.

3 699,00 zł

Kula odpieniająca montowana między kocioł, a kolumnę półkową. 

869,00 zł

Produkty Powiązane