Papuga

Papuga

05907222624043

Papuga (areometr dynamiczny) do stałego pomiaru mocy alkoholu w czasie destylacji. 

Cena: 110,00 zł brutto

Opis produktu

Areometr dynamiczny, zwany potocznie "papugą" służy do odczytywania mocy alkoholu na bieżąco, w czasie destylacji. Do wlotu aparatu kieruje się skropliny z chłodnicy, przepływaja one przez zbiornik z umieszczonym pływakiem (alkoholomierzem), a następnie wypływają z urządzenia- bez żadnych strat!Papuga najbardziej przydaje się przy destylacji prostej, do bieżącego oznaczania mocy destylatów smakowych i zbożowych. Dzięki temu nie musisz zbierać próbek co kilka minut, niepotrzebnie tracąc aromatyczny alkohol. Do użycia z kolumnami rektyfikacyjnymi, w celu obniżenia temperatury produktu do wymaganej temperatury 20 stopni Celsjusza (temperatura wzorcowania alkoholomierza), zalecamy użycie chłodniczki LM dostępnej pod tym linkiem.  Przy destylatorach prostych pot-still dodatkowa chłodniczka nie jest wymagana. 

Zbiornik na pływak ma 16mm średnicy, pasuje do niego 90% dostępnych na rynku alkoholomierzy. Alkoholomierz nie stanowi części zestawu, ale można go dokupić tutaj. Pasuje również alkoholomierz precyzyjny 0-100% GOMAR. 

Wskaźnik zawartości alkoholu. 

20,00 zł

Alkoholomierz precyzyjny GOMAR z zakresem 0-100%

75,00 zł

Dodatkowa chłodniczka LM, używana do obniżenia temperatury produktu odbieranego z systemu LM, np. w celu pomiaru mocy w papudze. 

169,00 zł

Produkty Powiązane