Kolumna rektyfikacyjna Premium LM/VM/OVM

Kolumna Premium LM/VM/OVM

Kolumna rektyfikacyjna wyposażona w systemy LM, VM, OVM, zawór precyzyjny LM, wziernik latarkowy oraz ocieplonego kega. 

Konfiguracja podstawowa

Średnica54mm
Wysokość (bez zbiornika)170
Zbiornik30l
Grzałki2x 2000W + regulator mocy

Cena od 2 439,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 2 439,00 zł brutto

Opis produktu

Kolumna Premium to najpopularniejszy wybór wśród początkujących. Kolumna uniwersalna, która w intuicyjny sposób pozwoli Ci wyprodukować nie tylko wyborny destylat smakowy, ale  też bezzapachowy, neutralny, łagodny spirytus szybko i bez żadnych problemów. Dzięki precyzyjnemu zaworowi LM i szklanemu wziernikowi w wypełnieniu sprawujesz przez cały czas pełną kontrolę nad procesem.Kolumna wyposażona jest w trzy systemy odbioru destylatu. Pierwszy, z odbiorem zaworkiem precyzyjnym w głowicy system LM- do destylatów smakowych, z owoców, win, zbóż i ziół. Dzięki zaworkowi iglicowemu Riegler jesteś w stanie ustawić odbiór destylatu w niespotykanie dokładny dotąd sposób. Nigdy nie było to łatwiejsze- aż 7 pełnych obrotów pomiędzy skrajnymi położeniami, możliwość ustawienia odbioru kroplowego, jak również pełnego otwarcia.

Tak robimy destylaty smakowe:


Do tego kolumna Premium posiada dwa niezależne systemy bocznego odbioru par- system VM i jego ewolucję- system obniżonego VM (OVM). Oba systemy pozwolą otrzymywać neutralny spirytus. Ponad 96% od początku do końca, bez spadku mocy i jakości. Systemy odbioru par składają się z wyjścia: w głowicy (VM) lub poniżej wziernika (OVM), zaworu toru par z dźwignią oraz chłodnicy końcowej. Dzięki innowacyjnej budowie chłodnicy i wyposażeniu jej w kanały wodne chłodnica może być łączona szeregowo ze skraplaczem szczytowym- dzięki temu całą kolumnę zasilasz wodą chłodzącą tylko w jednym punkcie! Kolumnę można chłodzić w układzie zamkniętym, a w przeciwieństwie do kolumn typu CM ("zimne palce") może być bez problemu obsługiwana również przez instalacje nie zapewniające stałego ciśnienia (np. oparte o hydrofor lub z dużą ilością użytkowników wody na jednym przyłączu).Kolumna wyposażona jest w wziernik latarkowy pod głowicą, który umożliwia podgląd wypełnienia, spływu z głowicy oraz ewentualnego zalewania kolumny (przy grzaniu zbyt dużą mocą). Zalanie w trakcie procesu jest niekorzystne, gdyż obniża zdolność rozdzielczą kolumny- dzięki zawartemu w zestawie regulatorowi mocy można tak dobrać grzanie, żeby zalewanie (podnoszenie słupa cieczy) nie występowało. Praktyczne dobieranie odpowiedniej mocy opisane jest w instrukcji i nie nastręcza żadnych problemów. Przedstawiamy je też na filmie:
Kolumna wypełniona jest sprężynkami pryzmatycznymi, które maksymalnie zwiększają jej zdolność rozdzielczą. To najlepsze dostępne obecnie wypełnienie kolumn rektyfikacyjnych- jest ok. 15 razy wydajniejsze od pierścieni Raschiga i dwukrotnie wydajniejsze od wypełnienia ze zmywaków. O wypełnieniu kolumny- i dlaczego jest to takie ważne- możesz też przeczytać tutaj.Wysokość zestawu Premium kształtuje się następująco: • sama kolumna: 170cm,
 • na kegu 30l: 210cm,
 • na kegu 50l: 230cm,
 • na kegu 100l: 245cm.

Jeżeli chcesz wybrać zbiornik z płaszczem olejowym, w konfiguratorze powyżej opisu możesz odjąć cenę zbiornika z zestawu- wybierz w polu "Zbiornik" pozycję "brak".Zbiornik z kega 30l (do wyboru też 50 lub 100l) wyposażony jest standardowo w dwie grzałki ~2kW o niskiej gęstości mocy (ULWD). Pozwala to na gotowanie nawet gęstszych wsadów, takich jak np. wina z owocami. Zbiornik posiada spust zawartości z zaworem (3/4") oraz wlew z zaślepką (3/4"). Nie musisz demontować kolumny aby wylać pozostałości po procesie. 

Cały zbiornik ocieplony jest matą kauczukową- dzięki temu ograniczamy straty energii przy rozgrzewaniu, a w czasie procesu możemy grzać mniejszą mocą. Ocieplenie redukuje tez ryzyko oparzenia o rozgrzany zbiornik.Kolumna montowana jest do kega złączem Tri- Clamp, połączenie mocowane jest specjalną obejmą, nie wymaga wkręcania. To pewne połączenie- materiał, z którego wykonano obejmę zapewnia wieloletnią pracę bez ryzyka wytarcia, czy wyrobienia. Do uszczelnienia połączenia wykorzystuje się uszczelkę silikonową. Dzięki połączeniu Tri-Clamp kolumnę możesz ustawić w dowolnej pozycji.Zestaw zawiera dwa termometry, pozwalające zachować pełną kontrolę nad procesem. Termometry z wyświetlaczami o dużym kontraście pokazują dwa odczyty- z dołu kolumny (do spirytusu) i z pod głowicy (do destylatów smakowych). W opcji możesz wybrać termometr precyzyjny z sondami DS- pokazuje odczyty z rozdzielczością do drugiego miejsca po przecinku. 
Szczegółowa obsługa kolumny opisana jest w ilustrowanej instrukcji dołączanej do każdego z urządzeń. Kolumna jest na tyle prosta w obsłudze, że nie sprawia problemów nawet klientom, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z kolumną rektyfikacyjną. Instrukcja zawiera oprócz schematów podłączenia oraz obsługi sprzętu również niezbędne początkującym opisy planowania i przygotowywania nastawów i zacierów, porady odnośnie starzenia i przechowywania destylatów, a także opisy przydatnych w nowym hobby przyrządów i akcesorii.Produkt otrzymywany na kolumnie Premium nie wymaga stosowania filtra węglowego.W skład zestawu standardowego wchodzi: • ocieplony kauczukiem zbiornik 30l z dodatkowym wlewem 3/4" z zaślepką oraz spustem 3/4" z zaworem, wyposażony w dwie grzałki ULWD o mocy ~2kW każda (łączna moc ~4kW);
 • regulator mocy grzałek;
 • trzy elementy kolumny z wypełnieniem- sprężynki pryzmatyczne;
 • zaworek precyzyjny odbioru LM 1/4"
 • elementy wziernika latarkowego
 • uszczelki oraz komplet śrub połączeniowych;
 • obejma Tri-Clamp do łączenia ze zbiornikiem;
 • dwa termometry LCD
 • skraplacz miedziany szczytowy wraz z wężem PCV do połączenia z chłodnicą VM/OVM;
 • chłodnica prosta systemu VM/OVM z zaworem;
 • osłony grzałekKupujesz pełny komplet- potrzebne jest tylko podłączenie wody oraz prądu. Do wody możesz zakupić kompletny zestaw węży i złączek dostępny w różnych długościach. Do alkoholu polecamy węże silikonowe. Do ciągłego pomiaru mocy alkoholu polecamy chłodniczkę z papugą. Opcje można rozszerzać: z prawej strony na górze wybiera się pozycje z list rozwijanych. Do kolumny możesz tez dokupić szereg Akcesorii dostępnych w naszym Sklepie, spójrz na produkty powiązane widoczne poniżej.

Zestaw narzędzi i niezbędnych akcesorii na początek przygody z domowymi alkoholami. 

85,00 zł

Komplet węży do naszych kolumn wykonanych ze 100% silikonu.

35,00 zł

Bufor wzmacniający do kolumn rektyfikacyjnych.

599,00 zł

Dodatkowa chłodniczka LM, używana do obniżenia temperatury produktu odbieranego z systemu LM, np. w celu pomiaru mocy w papudze. 

169,00 zł

Zestaw do podłączenia i odprowadzenia wody chłodzącej. 

38,00 zł

Zestaw startowy zwierający węże, uszczelki i niezbędne na start i zapas akcesoria. 

65,00 zł

Produkty Powiązane