Bufor wzmacniający

Bufor wzmacniający

Bufor wzmacniający do kolumn rektyfikacyjnych.

Konfiguracja podstawowa

Średnica110

Cena od 599,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 599,00 zł brutto

Opis produktu

Bufor instalowany pomiędzy kocioł i kolumnę rektyfikacyjną ma za zadanie kumulować w sobie alkohol na początku procesu i wzbogacać nim pary pod koniec, kiedy jego ilość maleje. Używamy go tylko do rektyfikacji- nie instalujemy go przy destylatorach prostych, czy kolumnie półkowej (zatrzymuje aromaty produktów smakowych)- stosujemy go tylko przy spirytusie. Dzięki buforowi:  1. Możemy utrzymywać większe tempo odbioru, szczególnie w końcowej części procesu. Zamiast "przerabiać" niskonasycone pary z kotła kolumna pracuje efektywniej, bo pary wzbogacane są o alkohol z bufora, zgromadzony tam na poczatku procesu.

  2. Dzięki pracy z bogatymi w produkt parami omija nas problem roziągania wysokości półki teoretycznej pod koniec procesu, co w konsekwencji skutkuje lepszą jakością destylatu. Kolumna pracuje z maksymalną możliwą zdolnością rozdzielczą.
  3. Skracamy czas trwania procesu. Zewnętrzna średnica bufora wynosi ~110mm. Standadrowa wysokość bufora to 370mm, ale wartość tą można modyfikować. W przypadku drastycznego skracania stosuje się po porstu inne średnice rur, aby pojemność bufora i ważne przekroje był właściwie dobrane do konkretnego sprzętu.Wewnątrz natomiast znajduje się wypełniona sprężynkami przymatycznymi rura 64mm stanowiąca wnętrze bufora. Nad nią umieszczony jest deflektor, który nie pozwala na wpadanie flegmy z kolumny bezpośrednio do zbiornika, kierując ją do przestrzeni buforowej. Po przekroczeniu jej objętości flegma cały czas zwracana jest do kotła, poprzez wypełnienie ze spreżynek pryzmatycznych i przelew na szczycie wewnętrznej rury.Bufor może posiadać port 1/2"  z termometrem pozwalający na pomiar temperatury cieczy. 
Po skończonej pracy bufor można wygodnie opróżnić przez zaworek umieszczony u dołu. Standardowo lutowany jest zaworek mosiężny, opcjonalnie można wybrać zaworek kulowy wkręcany na gwint 1/4". Bufor mocowany jest do zbiornika złączem Tri-Clamp (pasuje do 99% kegów na rynku). Połączenie z kolumną to w standardzie również połaczenie Tri-Clamp. Uszczelki w zestawie. 

Pasuje do kolumn:

 • Terra
 • Basic
 • Premium/AAbratek
 • Elite
 • Thor Elite

Do kolumn Thor 76mm oraz Prime posiadamy inny, większy, dedykowany bufor: Bufor Thor 76/ Prime

Keg ze zdjęcia nie podlega sprzedaży. 

Produkty Powiązane