Destylator prosty pot-still

Destylator prosty pot-still

Miedziany destylator prosty do zacierów zbożowych, owocowych i aromatyzowanych.

Konfiguracja podstawowa

Średnica54mm
Wysokość (bez zbiornika)80
Zbiornik30l

Cena od 819,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 819,00 zł brutto

Opis produktu

Miedziany destylator prosty (pot-still) z deflegmatorem i chłodnicą prostą. W komplecie wypełnienie deflegmatora (pionowej rury), które można łatwo wyjąć oraz termometr LCD. Zestaw zbudowany jest domyślnie na kegu 30l, na którym jest montowany za pomocą wygodnego złącza Tri-Clamp. Jako grzanie można wybrać zestaw do grzania gazowego (bez grzałek), a także zestaw z grzałką ~2kW (z regulatorem mocy grzania) lub dwoma grzałkami- oczywiście wielkość zbiornika, jego wyposażenie i sposób grzania można modyfikować z list rozwijanych z prawej, górnej strony karty produktu. Jeżeli chcesz kupić sam destylator lub połączyć go ze zbiornikiem z płaszczem olejowym, wybierz opcję "Brak" z listy rozwijanej wyboru zbiornika i skonfiguruj zbiornik oddzielnie- kategoria zbiorniki

Destylator nadaje się idealnie dla tych, których interesują wyłącznie trunki smakowe- zbożowa whisky, aromatyczny calvados, czy śliwowica, lub mocny gin. Aparat pozwala także na produkcje alkoholi aromatyzowanych, przyrządzanych w oparciu o proces redystylacji alkoholu macerowanego uprzednio z owocami lub ziołami, lub przy wykorzystaniu przystawki aromatyzującej. Destylator prosty sprawdza się też w produkcji tzw. surówki gorzelniczej, czyli alkoholu przeznaczonego do rektyfikacji na kolumnie- dzięki wstępnemu odpędowi (ang. stripping) możemy szybko (do 8l/h) zredukować dużą objętość przygotowanych nastawów/ zacierów i poddawać rektyfikacji na kolumnie już sam surowy alkohol. Podłączenie wody chłodzącej odbywa sie poprzez szybkozłączkę w dolnej części chłodnicy prostej. Górnym wylotem chłodnicy woda opuszcza układ. Aparat na szczycie wyposażony jest w 1/2" port termometru oraz termometr elektroniczny z wyświetlaczem LCD. W przypadku chęci gotowania wsadów gęstych, zbożowych lub owocowych istnieje możliwość wyposażenia zestawu w zbiornik z płaszczem olejowym. Wtedy bez ryzyka przypalenia można gotować nawet bardzo gęste wsady, z całymi owocami, pulpą, czy młótem zbożowym. Zbiornik przy grzaniu elektrycznym wyposażony jest w grzałki z regulatorem mocy, można więc dobrać moc grzania do konkretnego wsadu- poprzez sterowanie mocą grzania sterujemy też pośrednio prędkością odbioru, jakże ważnym parametrem przy destylacji prostej. Używane grzałki są grzałkami ULWD (ultr low watt density) i na 1cm^2 przypada zaledwie 8W mocy, więc nie ma ryzyka przypalenia wsadu- to nie są grzałki wkręcane w mufę! Zbiornik może być też przystosowany do grzania gazowego (bez grzałek)- nie zalecamy wtedy ocieplenia, jest ryzyko zapłonu. Zachęcamy jednak do wyboru opcji elektrycznej- dlaczego, przeczytasz klikając tutajDo grzania wsadów owocowych- lub jakichkolwiek innych nieklarownych- nie nadają się grzałki wkręcane w mufę- to gwarancja przypalenia. W ogóle nie stosujemy takich grzałek. Nadają się wyłącznie do ogrzewania oleju w płaszczu.  Destylator miedziany pot-still stanowi doskonałą alternatywę dla alembika- zasada działania jest taka sama, a dodatkowo zestaw wyposażony jest w to, czego alembikom często brakuje: możliwe grzanie elektryczne, wypełnienie oraz dokładny termometr. Posiada też możliwości rozbudowania w nowe funkcje. Wybierając dodatkowo opcję kołnierzy do rozbudowy otrzymujemy sprzęt dzielony w najwyższej części pionowego deflegmatora, co pozwala na rozbudowę pot-stilla do kolumny rektyfikacyjnej (np. Basic) po dokupieniu samej głowicy z kołnierzem. Kołnierze w naszych wszystkich produktach są jednakowe, więc można dobudować dowolną głowicę z oferty lub przedłużenie dostępne tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Artykułem o możliwościach rozbudowy destylatora prostegoFilm z obsługi destylatora prostego pot-still z kołnierzami:Można również do zestawu dołożyć przystawkę refluksową i otrzymywać produkt~ 90% od początku do końca procesu: Przystawka Oto film z jej użycia:W skład zestawu standardowego wchodzi:

  • zbiornik 30l (można go modyfikować wybierając opcje  dostępne z list rozwijanych na górze, można wybrać rodzaj i pozycję wlewu i spustu, czy grzałek)
  • destylator prosty pot-still: deflegmator i chłodnica
  • wypełnienie deflegmatora KO (standardowo zmywaki, można zmienić na sprężynki pryzmatyczne Henitom)
  • końcówka do podłączenia wody 
  • termometr LCD z sondą z gwintem 1/2"
  • obejma Tri-Clamp do połączenia destylatora ze zbiornikiem
  • uszczelka Tri-Clamp

Węże do podłączenia wody nie wchodzą w skład zestawu- każdy potrzebuje ich inną długość- można dokupić je oddzielnie jako zestawy, lub na metry

Papuga (areometr dynamiczny) do stałego pomiaru mocy alkoholu w czasie destylacji. 

110,00 zł

Element przedłużający do kolumn rektyfikacyjnych, a także destylatora prostego wyposażonego w kołnierze.

165,00 zł

Wąż do podłączenia wody chłodzącej. 

4,50 zł

Specjalny adapter pozwalający podłączyć szybkozłączkę ogrodową pod wylewkę kranu kuchennego lub baterii łazienkowej.

75,00 zł

Miedziana przystawka refluxowa z kołnierzem pasującym do destylatora prostego pot-still pozwalająca na zwiększenie mocy urobku. 

359,00 zł

Zestaw do podłączenia i odprowadzenia wody chłodzącej. 

38,00 zł

Sama głowica pasująca do dolnej części destylatora prostego wyposażonego w kołnierze do rozbudowy. Pozwala w łatwy sposób przekształcić destylator prosty pot-still w kolumnę rektyfikacyjna potrafiącą wyprodukować spirytus 96%. 

699,00 zł

Produkty Powiązane