Zbiornik 120l w płaszczu Artisan

Zbiornik 120l z płaszczem Artisan

Konfiguracja podstawowa

Wysokość (bez zbiornika)95cm
Zbiornik120l

Cena od 4 800,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 4 800,00 zł brutto

Opis produktu

Zbiornik w płaszczu o pojemności 120l. Przeznaczony do gotowania gęstych wsadów z owoców i zbóż bez ryzyka powstawania przypaleń. Medium grzewczym, w którym zanurzony jest wewnętrzny zbiornik jest olej lub gliceryna. Polecamy Shell Heat Transfer Oil S2. Olej należy dokupić osobno. 

Zbiornik wspaniale współpracuje z kolumną półkową, jak i kolumnami rektyfikacyjnymi o dużych średnicach.

Jest wyposażony w szeroki boczny wlew 4” Tri-Clamp oraz centralny spust zbiornika wewnętrznego o średnicy 2”, co zapewnia bezproblemową pracę z wsadami zawierającymi nawet elementy stałe, jak pestki, czy zboże.

Zbiornik posiada dolny spust oleju oraz zakręcany wlew płaszcza- można wygodnie go transportować bez ryzyka rozlania oleju. Do procesu wlew powinien być otwarty, ponieważ płaszcz pracuje bezciśnieniowo- jest dzięki temu w 100% bezpieczny.

Zbiornik może być wyposażony w mieszadło elektryczne przydatne do destylacji wybitnie gęstych wsadów (jak wsady ziemniaczane, czy żytnie). Może być elektropolerowany- wydłuża to czas produkcji o ok. 3 tygodnie. 

Moc grzania płaszcza można dostosować od 2 do 8kW. Dodatkowo można zamówić regulator mocy, dostępny tutaj (klik). Ekonomię prowadzenia procesu można poprawić zamawiając dodatkowo ocieplenie zbiornika. 

Produkty Powiązane