Zbiornik z płaszczem olejowym 50l

Zbiornik 50l z płaszczem olejowym

Zbiornik z płaszczem olejowym o pojemności 50l.

Cena od 999,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 999,00 zł brutto

Opis produktu

Zbiornik z płaszczem olejowym zbudowany metodą "keg w keg" pozwala na gotowanie nawet bardzo gęstych wsadów bez ryzyka przypalenia. Medium grzewczym, w którym zanurzony jest wewnętrzny zbiornik jest olej grzewczy.


Płaszcz jest otwarty atmosferycznie- nie ma ryzyka wybuchu, nie tworzy się niebezpieczne ciśnienie, jak w przypadku zbiorników z płaszczem wodnym. Z uwagi na konieczność zgłaszania zbiorników ciśnieniowych do Urzędu Dozoru Technicznego  nie wykonujemy zbiorników z płaszczem wodnym- jedynie olejowe, zupełnie otwarte, pracujące bezciśnieniowo. Gotowanie zacierów zbożowych, czy pulp owocowych nie stanowi żadnego problemu. Można też dzięki niemu produkować aromatyczną grappę destylując przefermentowane wytłoki bez filtrowania! Idealne rozwiązanie do produkcji whisky, burbonów, śliwowicy, kalwadosu, czy innych destylatów smakowych. Zbiornik wyposażony jest w spust i wlew medium grzewczego (1/2”) oraz fitting (gwint) do mocowania kolumn rektyfikacyjnych, kolumny półkowej lub destylatora prostego. Standardowo połączeniem jest typowy gwint beczek keg, można wybrać mocowanie na Tri-Clamp (bezpłatnie) lub złącze SMS/ śrubunek stożkowy (za dopłatą). 
Wlew dodatkowy może mieć szerokość 4" (ok. 10cm), pozwala na wygodne wlewanie gęstych wsadów, a także skuteczne mycie zbiornika po procesie. Istnieje możliwość wspawania mniejszego wlewu- 2" lub 3/4". Na życzenie zbiornik ocieplany jest pianką kauczukową, co zmniejsza koszt użytkowania zbiornika (obniża potrzebną moc grzewczą). 

Jako medium zalecamy olej Shell Heat Transfer Oil S2 lub podobny.  Przed wlaniem oleju należy zawsze upewnić się, że w komorze płaszcza nie znajduje się woda (np. po płukaniu). Olej nie znajduje się w zestawie i należy dokupić go osobno. Pojemność zbiornika wynosi 50l, pojemność płaszcza wynosi ~15l, grzanie zapewniają- za dopłatą- dwie grzałki o mocy ~2kW z opcjonalnym regulatorem. Przy zamawianiu zbiornika bez grzałek, przystosowanego do grzania gazowego, nie zalecamy zamawiania ocieplenia-istnieje ryzyko jego przypalenia. Zbiornik z pełnym płaszczem olejowym o pojemności 100l. 

2 499,00 zł

Kolumna półkowa z 4 półkami sitowymi.

3 399,00 zł

Olej grzewczy do zbiorników z płaszczem olejowym. 

360,00 zł

Produkty Powiązane