Jaki destylator do 1000zł wybrać?

 

Jeżeli masz do dyspozycji tysiąc złotych, wybierz destylator prosty! Pot-still, czyli destylator prosty działa tak, jak tradycyjny alembik. Używany jest do destylacji wsadów z owoców (na brandy, śliwowicę, calvados, grappę, ouzo itp.) i zbóż (whisky, starka, żytnia itp.), a także tradycyjnego, polskiego bimbru. Możesz wybrać dwa rodzaje destylatora prostego:

    • Destylator mikro pot-still najczęściej wybierany z szybkowarem 7 lub 15l. Mały zbiornik idealnie sprawdzi się na małe porcje, w tym na zagospodarowanie np. resztek pozostałych z nalewek, czy resztek win, których nie zabutelkujesz. 

 

  • Destylator prosty pot-still o średnicy 54mm, w którym jako zbiornik wybierzesz keg 30 lub 50l. Ten destylator możesz wyposażyć w kołnierze do rozbudowy, dzięki którym w przyszłości możesz dołożyć do niego równe przystawki: refluxową, aromatyzująca, czy nawet rozbudować go do kolumny rektyfikacyjnej dzięki głowicy LM do spirytusu! Zbiornik ogrzejesz wygodnie grzałkami elektrycznymi, co jest znacznie tańsze, niż ogrzewanie gazem!

 

Jaki destylator do 1500zł wybrać?

 

W budżecie 1500zł oprócz destylatorów prostych zmieścisz również pełnoprawną kolumnę rektyfikacyjną. Model Terra LM pozwoli na przygotowywanie wszystkiego tego, co na pot-stillach, jak również 96% spirytusu- od początku do końca procesu, bez zjawiska spadku mocy. Jest to więc sprzęt bardzo uniwersalny, a przy tym prosty w obsłudze- bez regulacji mocy, z jednym zaworem, który musisz tylko otworzyć.

Skonfigurujesz go tutaj: Kolumna Terra LM


Jego obsługę możesz obejrzeć na filmie:

 

Jaki destylator do 2000zł wybrać?

Jeżeli chcesz wydać do dwóch tysięcy złotych, wybierz model Basic! To bardzo wygodny, dwusystemowy model kolumny rektyfikacyjnej. Dzięki kołnierzom do rozbudowy, możesz go w przyszłości rozszerzyć o nowe opcje. Możesz produkować na mi spirytus, destylaty z owoców, czy zbóż. Dzięki systemowi VM proces przebiega bardzo sprawnie. Jego obsługę możesz obejrzeć na filmie:

 

 

 



 



 

 

Jaki destylator do 2500zł wybrać?

W budżecie 2500zł możesz skupić się już na rozwiązaniach, które gwarantują szybkość procesu i wygodę użytkowania. Spójrz na kolumnę Premium, która dzięki wziernikowi i wypełnieniu najlepszym wypełnieniem pryzmatycznym znakomicie ułatwia i przyspiesza proces. Ocieplony zbiornik skraca czas rozgrzania, a precyzyjny zawór LM ułatwia separację niechcianych frakcji z destylatu. Kolumna ma dwa termometry- oddzielnie do spirytusu, oddzielnie do destylatów, w których chcemy przechować aromat użytego surowca. 

Skonfigurujesz go tutaj: Kolumna Premium


A tu obejrzysz obsługę na filmie:

 

Jaki destylator do 3000zł wybrać?

Jeżeli planujesz na zakup przeznaczyć 3000zł, wybierz destylator Elite- rozwiązanie najlepsze dla początkujących. Elite to najwyższa kolumna, ma naj więcej wypełnienia pryzmatycznego- więcej "wybacza" początkującym użytkownikom. Wziernik z trójnika (Elite) można zasypać znacznie wyżej, niż ten z rury szklanej (Premium) i jest bardziej responsywny, ponadto nie trzeba rozkręcać wziernika do transportu. Dodatkowy termometr w kotle  pozwala na oszacowanie ile alkoholu jeszcze się w nim znajduje. Elite posiada termometry z rozdzielczością do drugiego miejsca po przecinku, znacznie dokładniejsze od termometrów LCD.

Skonfigurujesz go tutaj: Kolumna Elite


a tu obejrzysz jego złożenie i obsługę:

Jaki destylator do 5000zł wybrać?

W budżecie 5000zł możesz już zaszaleć! Kolumna Thor 76mm to prawdziwy demon prędkości. Wyposażenie kolumny Elite zapewnia niesamowitą jakość i wygodę obsługi, a większa średnica pozwala na użycie nawet 6000W grzania- co przekłada sie na zawrotne tempo odbioru- nawet 3l spirytusu na godzinę!

 

Skonfigurujesz go tutaj: Kolumna Thor 76mm