Przystawka refluxowa

Przystawka refluxowa

05907222624388

Miedziana przystawka refluxowa z kołnierzem pasującym do destylatora prostego pot-still pozwalająca na zwiększenie mocy urobku. 

Cena: 279,00 zł brutto

Opis produktu

Miedziana przystawka pasująca do naszego destylatora prostego (pot-still). W skład kompletu wchodzi również dodatkowa uszczelka, komplet miedzianych śrub oraz wąż PCV do podłączenia wody. Przystawka nadaje się idealnie dla tych, których interesują mocniejsze trunki smakowe- zbożowa whisky, aromatyczny calwados, czy śliwowica, lub mocny gin. Pozwala na wyprodukowanie 90% typowego "bimbru", wystarczająco mocnego, ale przy tym posiadającego pożądany "swojski" aromat. 

Pozwala na otrzymywanie destylatu ok. 87-90% od początku do końca, rozszerzając znacznie możliwości zwykłego pot-stilla. Działa na zasadzie głowicy CM (cooling management, regulacja przepływem chłodziwa), czyli takiej, gdzie przepływ wody powoduje skraplanie części flegmy na szczycie deflegmatora i w konsekwencji szczątkową rektyfikację. 

Podłączenie wody chłodzącej odbywa sie poprzez wąż PCV 8mm łączony do górnej części chłodnicy prostej. Górnym wylotem przystawki woda opuszcza układ. Kołnierze w naszych wszystkich produktach są jednakowe, więc można dopasować przedłużenie dostępne tutaj.

Film prezentujący pot-stilla z przystawka znajduje się na naszym kanale Youtube:Papuga (areometr dynamiczny) do stałego pomiaru mocy alkoholu w czasie destylacji. 

110,00 zł

Wąż do podłączenia wody chłodzącej. 

4,50 zł

Trójnik z zaworkami do doprowadzenia wody do dwóch odbiorników równocześnie- przydatny np. przy przystawce refluxowej.

34,00 zł

Produkty Powiązane