Kolumna rektyfikacyjna Terra LM (Mini Still)

Destylator: Kolumna Terra LM (Mini Still)

Podstawowy model kolumny rektyfikacyjnej wyposażonej w system LM oraz zaślepione odejście VM. 

Konfiguracja podstawowa

Średnica54mm
Wysokość (bez zbiornika)140cm
Zbiornik30l

Cena od 1 299,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 1 299,00 zł brutto

Opis produktu

Destylator: Kolumna Terra  LM (Mini Still LM)
Kolumna rektyfikacyjna Terra to najprostszy model kolumny rektyfikacyjnej pozwalającej oprócz destylatów smakowych uzyskiwać również produkt 96%+. Destylator wyposażony jest w system LM (liquid management, regulacja cieczą), w którym cała obsługa sprowadza się do regulowania ilości odbieranego płynu małym zaworkiem umieszczonym w głowicy. Im bardziej otwarty zaworek, tym więcej smaku i aromatu, ale mniej %. Z kolei bardziej zamknięty zaworek pozwala odbierać czysty spirytus pozbawiony naleciałości smakowych i zapachowych. System LM umożliwia więc produkcję zarówno trunków smakowych (calvados, śliwowica, whisky, gin itp), jak i wysokoprocentowego spirytusu. Szczegółowa obsługa kolumny opisana jest w ilustrowanej instrukcji dołączanej do każdego z urządzeń. Kolumna jest na tyle prosta w obsłudze, że nie sprawia problemów nawet klientom, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z kolumną rektyfikacyjną. Instrukcja zawiera oprócz schematów podłączenia oraz obsługi sprzętu również niezbędne początkującym opisy planowania i przygotowywania nastawów i zacierów, porady odnośnie starzenia i przechowywania destylatów, a także opisy przydatnych w nowym hobby przyrządów i akcesorii. Kolumna jest rozwojowa- głowicę wyposażono w odejście systemu OVM lub VM (wg. wyboru Klienta), które zostało zaślepione. W miarę poznawania nowego hobby można w atrakcyjnej cenie dokupić chłodnicę prostą  wraz z zaworem i cieszyć się dwusystemową kolumną LM/OVM. System OVM pozwala na produkcję wyłącznie spirytusu (nie produkujemy na nim trunków smakowych) i działa na zasadzie podciśnieniowego poboru nasyconych par etanolu z wypełnienia. Jeśli nazwy systemów odbioru nic Ci nie mówią- bez obaw, przygotowaliśmy poradnik dostępny pod tym linkiem :)Kolumna zbudowana jest z rur oraz kształtek miedzianych wysokiej czystości, a polutowana wyłącznie lutem bezołowiowym dopuszczonym do kontaktu z żywnością. Kolumna zaprojektowana jest przez wieloletnich praktyków posiadających wiedzę potwierdzoną tytułami naukowymi. Nic w tej konstrukcji nie jest przypadkowe- począwszy od rozplanowania głowicy, aż do średnic odejść i zaworów. Nie eksperymentujemy na klientach. Produkt otrzymywany na kolumnie Terra nie wymaga stosowania filtra węglowego. W skład zestawu standardowego wchodzi:

  • zbiornik 30l z dodatkowym spustem 3/4" z zaworem , wyposażony w grzałkę ULWD o mocy ~2kW
  • kabel do grzałki (1,5m)
  • kolumna miedziana z wypełnieniem;
  • uszczelka
  • obejma Tri-Clamp do łączenia ze zbiornikiem;
  • termometr LCD (umieszczony w 3/4 wysokości kolumny). Miejsce montażu termometru może zostać bezpłatnie zmienione wg. życzenia Klienta (np. na wysokość 10tej półki teoretycznej);
  • skraplacz miedziany szczytowy
  • osłony grzałek
  • zaślepione odejście systemu VM z zaślepkąOpcje można rozszerzać: wymiana zbiornika (na 50l), dołożenie drugiej lub więcej grzałek, termometru, regulatora mocy, czy kompletnego systemu VM/OVM. Do kega można dołożyć dodatkowy wlew, czy ocieplenie kauczukowe. Możliwa jest również wymiana wypełnienia na kwasoodporne sprężynki pryzmatyczne. Kolumna montowana jest do kega złączem Tri- Clamp, połączenie mocowane jest specjalną obejmą, nie wymaga wkręcania. To pewne połączenie- materiał, z którego wykonano obejme zapewnia wieloletnią pracę bez ryzka wytarcia, czy wyrobienia. Do uszczelnienia połączenia wykorzystuje się uszczelkę silikonową. Woda do chłodzenia podłączana jest do skraplacza umieszczonego na szczycie kolumny (w głowicy), a następnie wypływa poza układ. Kolumnę można chłodzić w układzie zamkniętym, a w przeciwieństwie do kolumn typu CM ("zimne palce") może być bez problemu obsługiwana również przez instalacje nie zapewniające stałego ciśnienia (np. oparte o hydrofor lub z dużą ilością użytkowników wody na jednym przyłączu). Jeśli chcesz zamiast węża PCV użyć węża ogrodowego z szybkozłączkami, istnieje możliwość wyposażenia skraplacza w szybkozłączkiWysokość kolumny to 140cm, na kegu 30l wysokość całości wynosi 175cm (195cm na kegu 50l). Średnica kolumny to 54mm. 

Zestaw narzędzi i niezbędnych akcesorii na początek przygody z domowymi alkoholami. 

85,00 zł

Komplet węży do naszych kolumn wykonanych ze 100% silikonu.

35,00 zł

Chłodnica prosta do odbioru VM lub OVM.

199,00 zł

Wąż do podłączenia wody chłodzącej. 

4,50 zł

Zestaw startowy zwierający węże, uszczelki i niezbędne na start i zapas akcesoria. 

65,00 zł

Produkty Powiązane