URLOP 20-24 stycznia. Więcej informacji:

Tutaj

Jesteś tu, bo szukasz swojego pierwszego sprzętu do destylowania własnego alkoholu? Nie wiesz, jaki sprzęt będzie dla Ciebie najlepszy i jaki destylator wybrać? Na to z pozoru trudne pytanie bardzo łatwo znaleźć odpowiedź, jeżeli wiesz, co chcesz z jego pomocą otrzymywać. Nie martw się, że to Twój pierwszy kontakt z takim sprzętem! Do każdego sprzętu dokładamy autorską, szczegółową, ilustrowaną i kolorową instrukcje obsługi napisaną tak, żeby nawet ktoś, dla kogo będzie to pierwszy kontakt z domowym wyrobem alkoholu nie miał z tym problemu. Każdy nasz sprzęt posiada również dedykowany film z jego obsługą. Zatem do dzieła!

1. Interesuje Cię wyłącznie czysty spirytus? Produkujesz dużo nalewek i wymagasz neutralnego produktu do ich tworzenia, takiego, który nie będzie maskował smaku użytych ziół i owoców swoją ostrością? Lubisz tylko czystą wódkę, w której nie ma niepotrzebnych drożdżowych aromatów i ostrego, szczypiącego smaku? Wybierz miedzianą kolumnę rektyfikacyjną. W prosty sposób otrzymasz produkt o mocy ponad 96% bez naleciałości smakowo-zapachowych. Im lepiej wyposażona kolumna, tym łatwiejszy, szybszy i prostszy proces na niej przeprowadzisz. Jeżeli wiesz ile chcesz wydać, spróbuj naszego poradnika: jaki destylator wybrać do 1000, 2000, 3000 i 5000zł?

2. Wódka czysta i spirytus nalewkowy są ważne i chcesz je robić, ale chcesz otrzymywać też destylaty smakowe? Trochę whisky, może śliwowica, czasami jakieś jabłka? Nie wyszło Ci wino i chcesz zrobic z niego brandy owocowe? Tutaj też sprawdzi się miedziana kolumna rektyfikacyjna. Kolumny miedziane są bardzo uniwersalne, potrafią robić wiele rożnych destylatów- w tym smakowe. Najłatwiejsza w obsłudze, najbardziej polecana i przyjazna początkującym jest kolumna Elite!

3. Nie chcesz produkować bezwonnego spirytusu, masz ochotę raczej na destylaty z posmakiem surowca- owocowe i zbożowe? Chcesz spróbować rożnych smaków, przerobić te wina z piwnicy? Wybierz miedziany destylator prosty pot-still. To najbardziej tradycyjny i najprostszy sprzęt. Tutaj to operator rozdaje karty, dzieląc odbiór destylatu na frakcje, które potem ze sobą łączy- jak mistrz destylacji w gorzelni. Jeżeli masz małe ilości win i nalewek albo chcesz poeksperymentować z przepisami- wybierz mikro pot-stilla. Jeżeli masz ochotę na więcej smakowych alkoholi z różnych surowców- polecamy klasycznego pot-stilla 54mm,a jeżeli masz "większe" potrzeby- mamy pot-stilla o średnicy aż 76mm!

4. Może chcesz od zacząć od destylatów owocowych i zbożowych, ale nie wykluczasz, że w przyszłości rozbudujesz i ulepszysz sprzęt tak, aby potrafił również otrzymywać 96%? Możesz wybrać miedzianego pot-stilla z kołnierzami do rozbudowy. Dzięki kołnierzom możesz wyposażyć swój destylator w rożnego typu przystawki (aromatyzującą do ginu, czy refluxową do ograniczenia strat i wzmocnienia produktu), ale tez rozbudować go do kompletnej kolumny. Więcej o rozbudowie pot-stilla przeczytasz w tym Artykule.

5. Jeżeli z kolei chcesz profesjonalnie i bezkompromisowo podejść do tematu i produkować własną whisky, bourbona, brandy, czy calvados- wybierz miedzianą kolumnę półkową. To właśnie takich sprzętów używają gorzelnie rzemieślnicze na całym Świecie. Najwięcej „serca”, czyli najlepszego destylatu z minimalną ilością odpadu- a do tego niesamowity wygląd i przyjemność pracy na pięknym sprzęcie. Do kolumny półkowej możesz dołożyć wiele profesjonalnych akcesorii- aromatyzator do ginu, przystawka do mycia bez rozbierania, czy kulisty dysperser piany- to wszystko pozwala stworzyć najlepszą maszynę na rynku. Możesz ją postawić na dowolnym, wybranym przez siebie zbiorniku.

Jakie grzanie wybrać? Oczywiście elektryczne- tańsze, bezpieczniejsze i bardziej dokładne. Szerzej o tym mówi nasz poradnik: "Grzanie elektryczne, czy gazowe?"

Jeżeli to Twój pierwszy sprzęt, to pewnie chcesz od razu pełny komplet, aby nie trzeba było szukać nic po szufladach, czy jeździć do sklepu po drobiazgi. Nie martw się- zestawy są kompletne, wymagają podłączenia do wody (wąż ogrodowy lub od prysznica wystarczy) oraz gniazdka z prądem. Reszta jest w zestawie. Jeżeli nie masz odpowiednich węży, sprawdź nasz Zestaw Startowy, który możesz dostosować do swojego nowego destylatora i własnych potrzeb.

Chcesz kupić też przydatne na start akcesoria do rozpoczęcia przygody? Beczki, mierniki, czy drożdże? Nie ma problemu, nasz dział z Akcesoriami zaprasza! A na początek przygotowaliśmy Zestaw dla początkujących, który zawiera najpotrzebniejsze rzeczy w jednym miejscu!

Jeżeli masz trudność w wyborze lub chcesz skonsultować swoją konfigurację z nami- zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji drogą telefoniczną pod numerem 518-321-377 (pon-pt 9-16) oraz mailowo, a także przez naszego Facebooka. Obsługę sprzętu możesz podejrzeć na naszym kanale Youtube.  

Jeżeli jakieś skróty są dla Ciebie niejasne, zapraszamy do naszego Artykułu o systemach destylacji!