Chłodniczka LM (OLM)

Chłodniczka LM (OLM)

Dodatkowa chłodniczka LM, używana do obniżenia temperatury produktu odbieranego z systemu LM, np. w celu pomiaru mocy w papudze. 

Cena od 169,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 169,00 zł brutto

Opis produktu

Specjalna, dodatkowa chłodnica montowana do zaworu odbiorczego systemu LM. Sprzedawana w kilku wersjach- do montażu w kolumnach z zaworkiem mosiężnym prostym (modele Terra i Basic) oraz do kolumn z zaworem precyzyjnym Riegler z gwintem ¼” (Premium, Elite, Thor Elite) lub w wersji podstawowej. 

Dzięki kanałom wodnym w jej wnętrzu jest bardzo oszczędna. Podłącza się ją szeregowo do obiegu wody, przed skraplaczem szczytowym.

 Chłodniczka LM pozwala na schłodzenie ciepłego produktu odbieranego z sytemu LM. Dzięki schłodzeniu do temperatury 20C można skierować produkt bezpośrednio do papugi, a pomiar nie jest obarczony błędem wynikającym ze zbyt ciepłego destylatu. Dzięki schłodzeniu produktu redukujemy również ilość zapachów w pomieszczeniu. Można użyć posiadanej papugi z linku lub z list rozwijanych na szczycie karty wybrać papugę łączoną z chłodniczką obejmą Tri-Clamp. Wybierając opcję z papugą, chłodniczka w dolnej części wyposażana jest w kołnierz Tri-Clamp. Do kołnierza zamiast papugi można również podłączyć końcówkę chłodnicy

 Wlot chłodnicy zależy od wyboru opcji montażowych: króciec na wąż silikonowy  lub nypel ¼” do wkręcenia w zaworek Rieglera. Wylot schłodzonego destylatu ma taka samą średnicę (15mm), jak wyjście chłodnicy VM (OVM), więc będą do niej pasowały standardowe węże silikonowe z naszej oferty. Dostępne opcje (akcesoria montażowe) to:

     • Brak akcesoriów- sama chodniczka z wejściem na wąż silikonowy (wejście i wyjście destylatu standardowe, 15mm)     • Akcesoria do montażu do zaworka mosiężnego prostego (modele Terra i Basic). Chłodniczka wyposażona jest w wejście destylatu o średnicy odejścia zaworka LM Terra lub Basic (pasujący wąż silikonowy w komplecie). Dodatkowo w zestawie znajduje się obejma rurowa do montażu chłodniczki na kolumnie. W komplecie również wąż PCV do podłączenia w obieg wody.     • Chłodniczka do montażu na zawór z gwintem ¼”- w przypadku modeli Premium, Elite, Prime oraz Thor wejście do chłodnicy stanowi w tym wariancie gwint ¼”, pozwalający wkręcić chłodniczkę bezpośrednio w gwint zaworka. Dodatkowo 0,5m węża PCV do podłączenia w obieg wody. Do nowych kolumn i modelu Thor dokup kolano 90 stopni, do kolumn zamówionych uprzednio bez chłodniczki proponujemy dodatkowo zamówić łuk gwintowany 45 stopni. Pozwala wkręcić chłodniczkę do zaworków skierowanych pod kątem 45 stopni w dół. 

 

Jeżeli używasz swojej kolumny do destylacji prostej, chłodniczka LM jest niezastąpiona przy produkcji whisky, śliwowicy, czy calwadosu za pomocą papugi. 

 

  

Papuga (areometr dynamiczny) do stałego pomiaru mocy alkoholu w czasie destylacji. 

110,00 zł

Komplet węży do naszych kolumn wykonanych ze 100% silikonu.

35,00 zł

Wąż do podłączenia wody chłodzącej. 

4,50 zł

Łuk gwintowany 45 stopni, nyplowo-mufowy. 

19,99 zł

Końcówka do stosowania zamiennie z papugą Tri-Clamp do kolumny półkowej lub chłodniczki LM.

39,00 zł

Kolano gwintowane 45 stopni, nyplowo-mufowy. 

25,00 zł

Produkty Powiązane