Chłodniczka LM (OLM)

Chłodniczka LM (OLM)

Dodatkowa chłodniczka LM, używana do obniżenia temperatury produktu odbieranego z systemu LM, np. w celu pomiaru mocy w papudze. 

Cena od 169,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 169,00 zł brutto

Opis produktu

Specjalna, dodatkowa chłodnica montowana do zaworu odbiorczego systemu LM. Sprzedawana w kilku wersjach- do montażu w kolumnach z zaworkiem mosiężnym prostym (modele Terra i Basic) oraz do kolumn z zaworem precyzyjnym Riegler z gwintem ¼” (Premium, Elite, Thor Elite) lub w wersji podstawowej. 

Dzięki kanałom wodnym w jej wnętrzu jest bardzo oszczędna. Podłącza się ją szeregowo do obiegu wody, przed skraplaczem szczytowym.

 Chłodniczka LM pozwala na schłodzenie ciepłego produktu odbieranego z sytemu LM. Dzięki schłodzeniu do temperatury 20C można skierować produkt bezpośrednio do papugi, a pomiar nie jest obarczony błędem wynikającym ze zbyt ciepłego destylatu. Dzięki schłodzeniu produktu redukujemy również ilość zapachów w pomieszczeniu. Można użyć posiadanej papugi z linku lub z list rozwijanych na szczycie karty wybrać papugę łączoną z chłodniczką obejmą Tri-Clamp. Wybierając opcję z papugą, chłodniczka w dolnej części wyposażana jest w kołnierz Tri-Clamp. Do kołnierza zamiast papugi można również podłączyć końcówkę chłodnicy

 Wlot chłodnicy zależy od wyboru opcji montażowych: króciec na wąż silikonowy  lub nypel ¼” do wkręcenia w zaworek Rieglera. Wylot schłodzonego destylatu ma taka samą średnicę (15mm), jak wyjście chłodnicy VM (OVM), więc będą do niej pasowały standardowe węże silikonowe z naszej oferty. Dostępne opcje (akcesoria montażowe) to:

     • Brak akcesoriów- sama chodniczka z wejściem na wąż silikonowy (wejście i wyjście destylatu standardowe, 15mm)     • Akcesoria do montażu do zaworka mosiężnego prostego (modele Terra i Basic). Chłodniczka wyposażona jest w wejście destylatu o średnicy odejścia zaworka LM Terra lub Basic (pasujący wąż silikonowy w komplecie). Dodatkowo w zestawie znajduje się obejma rurowa do montażu chłodniczki na kolumnie. W komplecie również wąż PCV do podłączenia w obieg wody.     • Chłodniczka do montażu na zawór z gwintem ¼”- w przypadku modeli Premium, Elite, Prime oraz Thor wejście do chłodnicy stanowi w tym wariancie gwint ¼”, pozwalający wkręcić chłodniczkę bezpośrednio w gwint zaworka. Dodatkowo 0,5m węża PCV do podłączenia w obieg wody. Do nowych kolumn to jest kolano 90 stopni, do kolumn zamówionych uprzednio bez chłodniczki proponujemy dodatkowo zamówić łuk gwintowany 45 stopni. Pozwala wkręcić chłodniczkę do zaworków skierowanych pod kątem 45 stopni w dół. 

 

Jeżeli używasz swojej kolumny do destylacji prostej, chłodniczka LM jest niezastąpiona przy produkcji whisky, śliwowicy, czy calwadosu za pomocą papugi. 

 

  

Papuga (areometr dynamiczny) do stałego pomiaru mocy alkoholu w czasie destylacji. 

100,00 zł

Komplet węży do naszych kolumn wykonanych ze 100% silikonu.

30,00 zł

Wąż do podłączenia wody chłodzącej. 

3,60 zł

Łuk gwintowany 45 stopni, nyplowo-mufowy. 

19,99 zł

Końcówka do stosowania zamiennie z papugą Tri-Clamp do kolumny półkowej lub chłodniczki LM.

39,00 zł

Kolano gwintowane 45 stopni, nyplowo-mufowy. 

25,00 zł

Produkty Powiązane