Kolumna AAbratek

Kolumna AAbratek

Krótsza wersja kolumny Premium. 

Konfiguracja podstawowa

Średnica54mm
Wysokość (bez zbiornika)148
Grzałki2x2000W (łącznie 4000W) + regulator

Cena od 2 500,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 2 500,00 zł brutto

Opis produktu

Kolumna miedziana, idealna dla użytkowników dysponujących niewielką ilością miejsca. Wariant kolumny Premium dla niskich pomieszczeń- jeżeli nie masz ograniczenia w wysokości- wybierz model Premium

Na tej kolumnie w  łatwy sposób wyprodukujesz:

 • bezwonny, 96% spirytus do czystej wódki i nalewek
 • destylat z win i owoców (śliwowica, brandy, koniaki)
 • destylaty zbożowe (starka, whisky, żytnia)

Bardzo łatwa i intuicyjna obsługa- dzięki prostej instrukcji ze zdjęciami w łatwy sposób złożysz i uruchomisz sprzęt, nawet, jeżeli to Twój pierwszy kontakt z tego typu urządzeniem.

Dzięki wziernikowi dokładnie wiesz, co dzieje się z kolumną. Jego zachowanie możesz zobaczyć na filmie:Kolumna posiada różne systemy odbioru destylatu:

 1. system LM- mały zaworek w głowicy do destylatów owocowych
 2. system OVM- odbiór najczystszego spirytusu, poniżej głowicy

Nie wiesz, do czego odnoszą się te skróty? Wyjaśniamy je tutajW zestawie znajduje się 30l, ocieplony zbiornik. Wlejesz do niego ok 25-27l i otrzymasz średnio:

  • 3,5l spirytusu 96%
  • ~7l destylatu smakowego (whisky, śliwowica, calwados itp).

Przy wyborze zbiornika 50l, otrzymasz:

 • 5,5l spirytusu 96%
 • ~10l destylatu smakowego (whisky, śliwowica, calwados itp).

Zbiornik wyposażony jest w dwie grzałki ULWD, czyli niskiej gęstości mocy. Każda z nich ma moc ~2000W, co daje razem ~4000W mocy. To nie są badziewiaste grzałki wkręcane w mufę- takie nie nadają się do destylacji, a jedynie do podgrzewania wody w bojlerze. Tutaj dostajesz grzałki, które dzięki swojej dużej powierzchni pozwalają na grzanie nawet gęstszych rzeczy- np. win z owocami bez potrzeby uprzedniego filtrowania.

Pełny zbiornik podgrzejesz na pełnej mocy 4kW w ok. 25 minut. Potem, moc robocza to ok. 2,2kW, więc koszt prądu na cały proces to niecałe 5zł!

Zbiornik i kolumnę połączysz w szybki i pewny sposób za pomocą połączenia Tri-Clamp. Połączenie tego typu można bez problemu spiąć jedną ręką, nie potrzebujesz więc pomocy drugiej osoby. Odpada też problem uszczelnienia- uszczelka silikonowa jest wielorazowego użytku, więc nie musisz za każdym razem używać past, czy teflonu- jak w przypadku połączeń skręcanych.

Zbiornik posiada dodatkowy wlew i spust z zaworem. Średnica tych dodatkowych odejść to 3/4", ale możesz wybrać większe z list rozwijanych na górze strony. Wygodnie opróżnisz zestaw po procesie, a także napełnisz go bez konieczności demontażu kolumny!

Wyposażenie zestawu:

 • kolumna rektyfikacyjna miedziana LM/OVM dzielona na 3 części- dół, góra oraz głowica z wziernikiem latarkowym
 • wziernik latarkowy ze szkła borokrzemowego laboratoryjnego grubości 5mm
 • połączenie kolumna- kocioł w systemie Tri-Clamp (bez kłopotliwego wkręcania)
 • skraplacz miedziany szczytowy
 • chłodnica OVM wraz z zaworem i wężem do wody
 • zaworek precyzyjny odbioru LM
 • dwa termometry z dwoma punktami pomiarowymi
 • ocieplony zbiornik 30l z dwoma grzałkami po 2kW
 • wypełnienie najlepszymi sprężynkami pryzmatycznymi renomowanej firmy Henitom
 • uszczelki silikonowe+ komplet śrub
 • regulator mocy grzałek
 • instrukcja obsługi (ze zdjęciami) opisująca proces krok po kroku

Dwa termometry z rozdzielczością do pierwszego miejsca po przecinku pozwala Ci cieszyć się pełną kontrolą nad sprzętem.

Jedna z sond umieszczona niżej, wykorzystywana jest przy procesie z przeznaczeniem na spirytus.

Druga sonda, ta umieszczona pod głowicą, informuje na jakim etapie procesu jesteś w czasie destylacji prostej, na destylat smakowy. W instrukcji dołączonej do zestawu znajduje się wykres, który obrazuje tę zależność. Oczywiście możesz wybrać również dokładniejszy termometr z rozdzielczością do drugiego miejsca po przecinku!

Najlepszej jakości polskie wypełnienie (sprężynki pryzmatyczne HENITOM) pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości destylatu. Jest to ważne nie tylko przy spirytusie (cały czas powyżej 96%) ale też redukcji niechcianych frakcji przy produkowaniu aromatycznych destylatów ze zbóż, czy owoców, dla jeszcze lepszego wydobycia ich smaku.

Dzięki wziernikowi wiesz dokładnie jaka moc jest potrzebna do pracy i precyzyjnie ustawisz ją regulatorem. 

Tak! W zestawie znajduje się regulator mocy grzałek, który pozwala na precyzyjne ustalenie mocy grzania. Przy procesie na spirytus gwarantuje to bardzo szybką pracę, a przy gęstszych wsadach ze zbóż, czy owoców nie dopuszcza do przypalenia. Regulator posiada bardzo duży radiator, który skutecznie odprowadza ciepło, gwarantując długą, bezawaryjną pracę tego elementu.


Precyzyjny zaworek odbioru LM firmy RIEGLER pozwala z wielką dokładnością ustalić odbiór destylatu z głowicy. Rzecz nieoceniona przy początkowej fazie odbioru przedgonu, czyli tzw. "pierwszej 50tki". Im wolniej i dokładniej odbierzesz te frakcje lżejsze, tym lepszy destylat odbierzesz później. Dzięki tak dokładnemu zaworkowi staje się to ultra proste! Zaworek najwyższej jakości, sprawdzonego Niemieckiego producenta.

Praca kolumny na filmie:

Bufor wzmacniający do kolumn rektyfikacyjnych.

599,00 zł

System elektronicznego sterowania odbiorem.

489,00 zł

Dodatkowa chłodniczka LM, używana do obniżenia temperatury produktu odbieranego z systemu LM, np. w celu pomiaru mocy w papudze. 

169,00 zł

Produkty Powiązane