Sterownik SKN

Sterownik SKN V3- automatyka kolumny

Sterownik automatyki SKN firmy Bolecki sterujacy mocą grzania, odbiorem destylatu oraz obiegiem wody chłodzącej. 

Cena od 649,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 649,00 zł brutto

Opis produktu

Sterownik SKN przeznaczony jest do kontroli procesu w kolumnach destylacyjnych LM/VM (OVM). Funkcje sterownika znacznie ułatwiają pracę z kolumną i pzowalają (po zaprogramowaniu) prowadzić proces destylacji w trybie automatycznym.  Główne cechy urządzenia to:  •  Dwa niezależne wyjścia 16A 230/400V do podłączenia grzałek

  •  Elektrozawór wody chłodzącej 

  •  Elektrozawór LM (max 12V 1,5A NO/NC)- do odbierania przedgonu/pogonu

  •  Motozawór OVM z regulowanym otwarciem (12V)- do odbierania gonu głównego
  •  Trzy termometry o rozdzielczości 0,01°C

  •  Czujnik zalania kolumny
  •  Czujnik ciśnienia atmosferycznego

  •  Graficzny wyświetlacz o dużym kontraście 


Urządzenie steruje odbiorem, wodą oraz mocą grzania (regulacja grupowa mocy). Urządzenie składa się z panelu sterującego z wyświetlaczem oraz części wykonawczej (w obudowie) montowanej np. na zbiorniku. Panel z częścią wykonawczą połączony jest przewodem z wtyczką, do panelu podłączane są też 3 sondy temperatury.   Urządzenie umożliwia zapis ważniejszych parametrów pracy na kartę pamięci SD, dzięki której istnieje również możliwość szybkiej aktualizacji oprogramowania sterownika.Producent gwarantuje poprawną prace urządzenia przez okres 24 miesięcy od daty zakupu.Możliwe opcje dodatkowe (do wyboru na górze strony, na prawo od zdjęć, nad opisem):Sondy- w komplecie ze sterownikiem znajdują się 3 sondy temperatury. Sondy domyślnie umieszczone są w tulejach metalowych fi 6mm, które opcjonalnie możemy umieścić w korkach 1/2" z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym. Do naszych destylatorów pasują sondy w gwintem wewnętrznym. Elektrozawór odbioru destylatu- Służy do odbierania przedgonu i pogonu, podłączany do odejścia LM. 
Motozawór OVM- zawór z silnikiem elektrycznym montowany w miejscu zaworu kulowego OVM. W sposób proporcjonalny steruje odbiorem OVM odpowiednio ustawiając kąt otwarcia zaworu. 

Elektrozawór wody chłodzącej- można wybrać, czy do zestawu ma być dołączony elektrozawór do sterowania wodą chłodzącą z cewką 230V, podłączany między przyłącze wody (np. kran), a wejście wody w kolumnie. Kabel w komplecie. Gwint 1/2".Czujnik zalania kolumny- opcjonalny czujnik opaskowy instalowany na wzierniku latarkowym (typ Premium). Służy do wykrywania zalania wypełnienia podczas rozgrzewania kolumny. Czujnik można programowo wyłączyć, jeżeli konstrukcja uniemożliwia jego zastosowanie. Wiązka elektryczna przyłączeniowa- sterownik dostarczany jest standardowo w wersji do podłączenia swoich kabli do grzałek i zaworów. Możemy na życzenie dołączyć pełne okablowanie (wtyczki, kable do grzałek). 

System elektronicznego sterowania odbiorem.

429,00 zł

Końcówka do stosowania zamiennie z papugą Tri-Clamp do kolumny półkowej lub chłodniczki LM.

39,00 zł

Produkty Powiązane