System E-ARC

System (sterownik) E-ARC

05907222624395

System elektronicznego sterowania odbiorem.

Cena: 489,00 zł brutto

Opis produktu

E- ARC, czyli zautomatyzowana kontrola refluksu polega na odczytywaniu przez termoregulator temperatury w wypełnieniu i reagowaniu na jej ewentualne zmiany poprzez zamykanie i otwieranie elektrozaworu przy odejściu VM, OVM lub LM.

System ten pozwala na w pełni automatyczną pracę kolumny- nie trzeba poświęcać czasu na jej obsługę, gdyż cały odbiór- aż do odzyskania praktycznie całego alkoholu z kotła- reguluje się sam. Manualnie przeprowadzamy jedynie stabilizację, po której programujemy w sterowniku E-ARC temperaturę stabilizacji danego dnia. 

Obsługa sterownika sprowadza się do trzech przycisków, a programowanie termoregulatora trwa zaledwie kilka sekund.

Elektrozawór odbioru montowany jest do systemu VM, OVM lub LM. Przy montażu w już istniejącej kolumnie prosimy o dostarczenie chłodnicy VM/OVM (link do strony Serwisu), przy zamówieniu nowej kolumny chłodnica modyfikowana jest od razu. Do kolumny Terra polecamy dodatkowo króciec do zaworu. W przypadku nie odesłania chłodnicy do modyfikacji montaż zaworu możliwy jest za pomocą węża silikonowego. 

Rozdzielczość termoregulatora wynosi 0.1C, a histereza- 0.0C, co oznacza, że każda zmiana temperatury wywołuje efekt w postaci otworzenia lub zamknięcia odbioru. 

System zasilany jest napięciem 230V.

W skład zestawu wchodzi:

- sterownik

- elektrozawór

- instrukcja obsługi

Sterownik automatyki SKN firmy Bolecki sterujący mocą grzania, odbiorem destylatu oraz obiegiem wody chłodzącej. Komplet do kolumny rektyfikacyjnej.

1 775,01 zł

Przystosowanie kolumny do montażu sterownika SKN.

70,00 zł

Produkty Powiązane