Sterownik SKN

Sterownik SKN V3- automatyka kolumny

Sterownik SKN firmy Bolecki sterujacy mocą grzania, odbiorem destylatu oraz obiegiem wody chłodzącej. Wersja trzecia sterownika.

Cena od 599,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 599,00 zł brutto

Opis produktu

Sterownik SKN przeznaczony jest do kontroli procesu w kolumnach destylacyjnych LM/VM (OVM). Funkcje sterownika znacznie ułatwiają prace z kolumną, główne cechy urządzenia to:  •  Dwa niezależne wyjścia 16A 230/400V do podłączenia grzałek

  •  Elektrozawór wody chłodzącej 

  •  Elektrozawór LM (max 12V 1,5A NO/NC)- do odbierania przedgonu/pogonu

  •  Motozawór OVM z regulowanym otwarciem (12V)- do odbierania gonu głównego
  •  Trzy termometry o rozdzielczości 0,01°C

  •  Czujnik zalania kolumny
  •  Czujnik ciśnienia atmosferycznego

  •  Graficzny wyświetlacz o dużym kontraście 


Urządzenie steruje odbiorem, wodą oraz mocą grzania (regulacja grupowa mocy). Urządzenie składa się z panelu sterującego z wyświetlaczem oraz części wykonawczej (w obudowie) montowanej np. na zbiorniku. Panel z częścią wykonawczą połączony jest przewodem z wtyczką, do panelu podłączane są też  sondy temperatury.   Urządzenie umożliwia zapis ważniejszych parametrów pracy na kartę pamięci SD, dzięki której istnieje również możliwość szybkiej aktualizacji oprogramowania sterownika.Producent gwarantuje poprawną prace urządzenia przez okres 24 miesięcy od daty zakupu.Możliwe opcje dodatkowe (do wyboru na górze strony, na prawo od zdjęć, nad opisem):Sondy- w kompleie ze sterownikiem znajdują się 3 sondy temperatury. Sondy domyślnie umieszczone są w tulejach metalowych fi 6mm, które opcjonalnie możemy umieścić w korkach 1/2" z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym.Elektrozawór odbioru destylatu- W wariancie z motozaworem służy do odbierania przedgonu i pogonu, połączony do odejścia LM. W warinacie bez motozaworu instalowany jest na końcu chłodnicy OVM.  Kabel w komplecie.
Motozawór OVM- zawór z silnikiem elektrycznym montowany w miejscu zaworu kulowego OVM. Przy wyborze tego zaworu należy dokupić w/w zawór odbioru destylatu. 

Elektrozawór wody chłodzącej- można wybrać, czy do zestawu ma być dołączony elektrozawór do sterowania wodą chłodzącą z cewką 230V, podłączany między przyłącze wody (np. kran), a wejście wody w kolumnie. Kabel w komplecie. Gwint 1/2".Czujnik zalania kolumny- opcjonalny czujnik opaskowy instalowany na wzierniku latarkowym. Służy do wykrywania zalania wypełnienia podczas rozgrzewania kolumny. Wiązka elektryczna przyłączeniowa- sterownik dostarczany jest standardowo w wersji do podłączenia swoich kabli do grzałek i zaworów. Możemy na życzenie dołączyć pełne okablowanie (wtyczki, kable do grzałek). 

Produkty Powiązane