Destylator prosty pot-still

Destylator prosty pot-still

Miedziany destylator prosty do zacierów zbożowych i owocowych i aromatyzowanych.

Konfiguracja podstawowa

Średnica54mm
Wysokość kolumny (bez zbiornika)80
Zbiornik30l

Cena od 710,00 zł brutto

Cena konfiguracji: 710,00 zł brutto

Opis produktu

Miedziany destylator prosty (pot-still) z deflegmatorem i chłodnicą prostą. W komplecie wypełnienie (można łatwo wyjąć) oraz termometr LCD. Zestaw zbudowany jest domyślnie na kegu 30l, na którym jest montowany za pomocą złacza Tri-Clamp. Jako grzanie można wybrać zestaw do grzania gazowego (bez grzałek), a także zestaw z grzałką ~2kW (z regulatorem mocy grzania) lub dwoma grzałkami- oczywiście wielkość zbiornika i sposób grzania można modyfikować z list rozwijanych z prawej, górnej strony karty produktu. 

Destylator nadaje się idealnie dla tych, których interesują wyłącznie trunki smakowe- zbożowa whisky, aromatyczny calwados, czy śliwowica, lub mocny gin. Aparat pozwala także na produkcje alkoholi aromatyzowanych, przyrządzanych w oparciu o proces redystylacji alkoholu macerowanego uprzednio z owocami lub ziołami, lub przy wykorzystaniu przystawki aromatyzującej. Destylator prosty sprawdza się też w produkcji tzw. surówki gorzelniczej, czyli alkoholu przeznaczonego do rektyfikacji na kolumnie- dzięki wstępnemu odpędowi (ang. stripping) możemy szybko (do 8l/h) zredukować dużą objętość przygotowanych nastawów/ zacierów i poddawać rektyfikacji na kolumnie już sam surowy alkohol. Podłączenie wody chłodzącej odbywa sie poprzez szybkozłączkę w dolnej części chłodnicy prostej. Górnym wylotem chłodnicy woda opuszcza układ. Aparat na szczycie wyposażony jest w 1/2" port termometru LCD. W przypadku chęci gotowania wsadów gęstych, zbożowych lub owocowych istnieje możliwość wyposażenia zestawu w zbiornik z płaszczem olejowym. Wtedy bez ryzyka przypalenia można gotować nawet bardzo gęste wsady, z całymi owocami, pulpą, czy młótem zbożowym. Zbiornik przy grzaniu elektrycznym wyposażony jest w grzałkę z regulatorem mocy, można więc dobrać moc grzania do konkretnego wsadu- poprzez sterowanie mocą grzania sterujemy też pośrednio prędkością odbioru, jakże ważnym parametrem przy destylacji prostej. Używane grzałki są grzałkami ULWD (ultr low watt density) i na 1cm^2 przypada zaledwie 8W mocy, więc nie ma ryzyka przypalenia wsadu- to nie są grzałki wkręcane w mufę! Zbiornik może być też przystosowany do grzania gazowego (bez grzałek).Do grzania wsadów owocowych- lub jakichkolwiek innych nieklarownych- nie nadają się grzałki wkręcane w mufę- to gwarancja przypalenia. W ogóle nie stosujemy takich grzałek. Nadają sie wyłącznie do ogrzewania oleju w płaszczu.  Destylator miedziany pot-still stanowi doskonałą alternatywę dla alembika- zasada działania jest taka sama, a dodatkowo zestaw wyposażony jest w to, czego alembikom często brakuje: możliwe grzenie elektryczne, wypełnienie oraz dokładny termometr. Posiada też możliwości rozbudowania w nowe funkcje. Wybierając dodatkowo opcję kołnierzy do rozbudowy otrzymujemy sprzęt dzielony w najwyższej części pionowego deflegmatora, co pozwala na rozbudowę pot-stilla do kolumny rektyfikacjnej (np. Basic) po dokupieniu samej głowicy z kołnierzem. Kołnierze w naszych wszytskich produktach są jednakowe, więc można dobudować dowolną głowicę z oferty lub przedłużenie dostępne tutaj.Film z obsługi destylatora prostego pot-still z kołnierzami:Można również do zestawu dołożyć przystawkę refluksową i otrzymywać produkt~ 90% od początku do końca procesu: Przystawka Oto film z jej użycia:Papuga (areometr dynamiczny) do stałego pomiaru mocy alkoholu w czasie destylacji. 

100,00 zł

Element przedłużający do kolumn Basic, Premium oraz Elite, a także destylatora prostego wyposażonego w kołnierze.

150,00 zł

Wąż do podłączenia wody chłodzącej. 

3,60 zł

Specjalny adapter pozwalający podłączyć szybkozłączkę ogrodową pod wylewkę kranu kuchennego lub baterii łazienkowej.

69,00 zł

Miedziana przystawka refluxowa z kołnierzem pasującym do destylatora prostego pot-still pozwalająca na zwiększenie mocy urobku. 

259,00 zł

Produkty Powiązane